3. september

Sõidan rahulikult kooli poole ja järsku, põmm, ilmub mu kõrvale rattaga ülikonnas inglise keele õpetaja ning ütleb rõõmsal häälel:

“Good morning!”

Ja kohe läks tuju heaks.

Esimene tund oligi inglise keel. See oli nägu vaikus enne tormi. Viimane hingetõmme enne sukeldumist. Aga oi, juba siin oli midagi uut.

Järgmine oli matemaatika. Siis tuli torm. Siis ma sukeldusin. Siis kadus see hea tuju, mis inglise keele õpetaja oli mulle enne kooli edasi oli kinkinud. Siis algas.. ega ma ei saanudki aru siis enam mis algas ja mis lõppes. Üks asi on see, et sa ei saa aru mis õpetaja räägib, aga teine asi on see, kui sa sa ei saa aru, mis ta räägib ja ega ka sellest, mida ta tahvlile kirjutab.

Järgmine oli praktiline keemia. See tund kulges tujulises ja mõistmise mõttes paraboolina, mille ruudus olev liige on negatiive. Alguses õpetaja seletas katset, minu aju ütles mulle edasi ainult seda, et hakkame mängima naatriumkloriidi ja veega. Õnneks pidi kirjutamise asemel joonistama kauneid katseklaase ja graafikuid. Siis tuli tore asi, ehk katse ise. Tuli tõmmata vastav riietus selga ja võtta paaridesse. Mina muidugi sellest osast aru ei saanud ning sokutasin ennast ühte paari kolmandaks liikmeks. Katse tehtud, tuli natuke halvem osa, kodutöö.

Järgmisena toimus võileivade (väga vale sõna nende jaoks) mugimine.

Siis tuli teoreetiline keemia. Nägu sain isegi mis õpetaja õpetas (muidugi mitte sellest, mida ta rääkis)…sest tegu oli põhimõtteliselt kaheksanda klassi kordamisega.

Geograafia tund oli kah suht huvitav, kuna seda ei olnud. Läksime siis kooli kõrvale jalutama mingisugusesse loodusparki, kus toimuvad bioloogia tunnid vahepeal.

Ning viimaseks pingutuseks oli ajalugu. Täitsime mingit töölehte. Ma üritasin pinginaabrilt maha vaadata, mis ta kirjutab, aga see oli võimatu. Tal on halvem kiiresti kirjutamis käekiri kui mul (Jah, see on võimalik). See peaks ütlema, miks see oli võimatu. Ta on õnneks tore ja ütles mulle kõik ette ja seletas mulle kah natuke midagi, kuna ma ju eriti millegist (mitte millegist tegelikult), mida õpetaja räägib, aru ei saa.

Tulin koju, lebotasin terrassil, samal ajal juues kaks klaasi kokat ja sain teada, mis asi on paradiis…

 

…See on köögis olev kommisahtel.

 

Kristo

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: