04.02.2014

Kirjutan jälle sellise pooltühise blogipostituse.

Juba üleelmine kolmapäev oli keele tunnis selline pooleaasta kokkuvõtte. Igaühele oli mõeldud 15 minutit jne. Igatahes, läks täitsa hästi. Mingeid lambiseid sõnu eriti ei teadnud, nagu purulauk vms. Esimest korda mõtlesingi, et jess lõpuks hakkab see keel tulema. Esimest korda tundsin, et saan midagi aru, mis mu ümber ikkagist siis räägitakse. Mõtlesin, et lõpuks saabub see õiglus jalule!

Lõpetasin  oma esimese osa Harry Potteri millalgil. Nüüd juba 1/3  teist osa loetud. Võtsin eesmärgiks, et pean aasta “lõpuks” kõik seitse raamatut läbi loetud saama.

Kuna veebruar peaks siin olema selline külmim kuu, tuli Marianal mõte et ostaks bussisõidu passid. Ega oligi natuke kopp ees sellest rattasõidust iga ilmaga. Nii saigi sõidetud Aalsti laupäeva õhtul, et endale siis see pass osta. Igatahes..lihtsalt niiii mõnus on. Niii mõnus on hüpata hommikul bussi peale. Peaksin mainima siin kohal, et bussipeatus asub kodust nii kaugel, et kui sa oled hommikul metsikult hiljaks jäämas ja kardad, et jäed juba teisele bussile kah hiljaks, siis sul on tegelt väga kerge võimalus veel esimesele bussilegi jõuda (vahe umbes 5 minutit busside vahel). Selline intsident toimus see esmaspäev…Teed elu jooksu ja sinu ette veereb rahulikult esimene buss.

Vahelõik Belgia ühistranspordist: Olin üks hommik üllatunud. Tegelikult, üllatunud pole see sõna, mis mu tundeid oleks väljendanud sel hetkel. Buss tuli 1 minut varem. See oli täiesti revolutsiooniline. See oli ime. See oli kõikide loodusseaduste kokkusattumine täpselt sel ajal. Selline asi juhtus esimest korda. Raske on loetleda kordi ühel käel kokku, kus ühistransport tuli täiesti õigel ajal. See jääb alati hiljaks. Alati. Iseäranis küsimus on nüüd, kui palju? No vahepeal 30 sekundit, vahepeal 12 minutit.

Ja sel samal laupäeval läksime perega YFU uue aasta vastuvõtule (ma ei tea, kas see nüüd õige sõna selle jaoks on). Igatahes sõidsime Leuvenisse, et saada saada kokku teiste YFUga seotud inimestega, vahetusõpilased, nende vanemad ja vabatahtlikud.  Jõudsime kohale, olime ca 7000000000 nanomeetri kaugusel ürituse asukoha uksest, kui järsku Lisa ja Vessi kaela jooksid. Oeh. Sellest pidi tulema üks tore õhtu. See ta oligi. Või noh, ega see üritus nüüd midagi erilist ei olnud. Lihtsalt räägiti juttu jaaaaaa… kõik. Mina näiteks nautisin eesti keele rääkimist ajaviiteks. Täitsa mõnus tunne.

Jälle üks vahelõik: Belgialased siin korraldavad igasuguseid üritusi. Uue-aasta vastuvõtte ja spagetti õhtuid. Üpriski naljakas ja mõtetu. Samas ma väga austan seda “kommet”. Inimesed viitsivad tegelt midagi teha. Eriti austan neid spagetti õhtuid. Põhimõteliselt, koolid, spordiklubid ütlevad, et tulge sööma, ainult, plekike raha vanemad! Ei vinguta, et valitsus raha ei anna, aga vot korjatakse ise. Inimesed tulevad sööma ja näiteks klubi liikmed esinevad. Tean, et ühes klubis müüakse jooke pärast trenne, tulu läheb klubile.

Esmaspäeval keele tunnis siis tuli õpetaja Mariana juurde ja ütles et kuule proovi teha test, sa võiksid minna tugevamasse gruppi. See oli motivatsiooni täielik surm. Lihtsalt..aeih, pole eriti rohkem sõnu selle kohta. Eks seal oli natuke kadeduseussi sees, aga nagu ma ütlesin, esimest korda lõpuks mõtlesin, et kui tore, nagu keel tuleb, juhuu ning  hakkas see õiglus kuu tagant välja tulema. Aga vot sa näed, tegelt olen ma ikkagist veel täielik sitt. Paljud vahetusõpilased saavad pea kõigest aru. Olen teinud kõige, et ka mina saaks seda tunnet tunda. Aasta algusest olen ikka võimalusel filme vaadanud. Loen raamatuid. Üritan rääkida ka ikka. Agaaaaa ei tule ikka njah. Ei, vahepeal ongi selline mõnus egokill vajalik. Mõtlesin siis pikalt, et tulen siis keele tunnist ära. Õnneks on mul keegi, kellelt nõu küsida alati, mida ma ka siis sain- käida üksinda edasi kobade gruppis..ning jään teistest veelgi rohkem maha.

Koolist. Selline tavaline. Matemaatika kontrolltööd seal 30-40% juures. Väga hea. Rahul. Sain teada, et matemaatika tuleb ekstra minu pärast reede üks tund varem kooli. See on lihtsalt väga väga tore. Väga austan seda õpetajat. Vahetusõpilastele nüüd nii palju luksust tavaliselt koolis ei pakuta. Mis aga ei ole tore on, et mu lemmik, füüsika-keemia õpetaja otsustas kaheks nädalaks haiguslehele minna. Miks ta mu lemmik on? Kirjutab kõik tahvlile HEA käekirjaga, kõik mis üks vahetusõpilane tunnis loodab. Hetkel asendusõpetaja. Ega see vahetusõpetaja nüüd väga halb ei ole, aga Mevrouw Builensit ei ületa miski.

Üks päev tulime siis Marianaga koolist koju. Ootasime rahulikult juttu ja puhusime õhku. Buss tuli. Me hüppasime peale. Ühel hetkel pööras buss paremale, kui oleks pidanud sõitma otse üle silla. Minu reaktsioon: eem, oota, see on vale. Tuli välja, et olime valele bussile läinud. Me ei olnud isegi numbrit vaadanud, ega isegi mõelnud selle vaatamise peale.

Reede oli koolis teater. Inglismaalt pärit grupp. Jehuuu, kui vägev. Tegelt oli suht jama. Üks näitleja mängis üle, teine karjus natuke ja kolmanda näitlemisoskused olid lihtsalt natuke halvad. Tegelt väga hull iseenesest ei olnudki, aga lõpp oli lihtsalt nii jube ning kui lõpp on jube, siis…teeme enda oletused siinkohal.

Nädalavahetusel oli siis tantsuklubi spagetti õhtu ja lõuna. Ma tantsisin kah. Laupäeval ja pühapäeval. Sai üle pika aja esinetud. Kohe tahtsin esineda, samas väike närv oli ikkagist sees. Laupäevane õhtune esinemine: paar viga, aga okei. Pühapäeva lõunane: Suudsin ikka mõnusa nalja teha. Suudsin endal prillid eest lüüa. Vot nii intensiivne asi on see tänavatants. Prillid lendasid igatahes eest, keegi teine tuli siis lava ette ütlema teistele, et nad peale ei astuks. Pool tantsu siis publiku emotsioonidest aru ei saanud. Hehe. Ei, täitsa meeldib. Võib öelda, et juba naudin. Arvan et olen natuke arenenud kah võrreldes aasta algusega.

Täna sain siis kätte ajaloo töö. 29/40. Täitsa tore tulemus. Pooled vastused kirjutasin hollandi keeles. Sain kiita selle eest.

Ju siis ma nii jube ikkagist ei ole,

Kristo

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: