Eksamitega on siis ühel pool

Tuupimisega on samad lood. Õppimisest kopp ees. Tulemusi tahaks nüüd aga teada. Igatahes, väike kokkuvõtte igast eksamist.

Eelmine nädal hakkas matemaatika(te)ga. Minule, kui matemaatikaklassi õpilasele, on langenud suur (eba)õnn teha 2 matemaatika eksamit. Mõlemad olid 5 tundi pikad. Esimene läks untsu. Algebra ja matemaatiliste gruppide peale.

Matemaatika oligi ainuke aine, mida oleks pidanud õppima rohkem, kui üks päev. No ja mul oli eraldi inglise keeles eksam umbes 70% materjali peale.

Aga tulin koju ja nägu läks naerule. Pakk oli laua peal mind ootamas. Kohukesed, jõulukingid ja kott koos riietega. 5,8 kg lusti. Esimesi oli palju. Õnneks vahetusema lihtsalt armus kohukestesse, nii et me sõime kõik peaaegu kahekesti ära. Vahetusema ütles üks lõuna, et vabandust kuule, ma sõin täna hommik 3 tükki.

Ja siis läks jälle õppimiseks, geomeetria ja kompleks numbrid. Materjali veelgi rohkem, kui eelmine eksam. Ei tulnud eriti välja midagi. Aga ega palju ei saagi loota, kui pead 5 minutit meelde tuletama, mis see tangensi valem nüüd oli.

Kõige hullem oli möödas, järgmine- bioloogia. Paar asja sai ise mõeldud, aga ikkagist sai igale poole midagi kirjutatud. Aga kas midagi kah õige on, vot see on nüüd küsimus. Jällegi, teistsugune eksam, tõlgitud ja puha.

Iga eksam hakkaski põhimõteliselt kahte moodi. Esimene: Astun saali/klassi ja õpetaja kohe ütleb, mine klassi ette poole, mul siis parem tõlkida. Teine: Astun saali/klassi ja istun maha kuhugi. Siis õpetaja hõikab, kus on Kristo. Ma tõstan kõe ja tunnen ennast erilisena. Mõnus tunne on.

Järgmine: geograafia. Õpida selle jaoks kõige toredam ei olnud. Põhimõteliselt ainult tekst, millest ma aru eriti ei saa. Aga kuna see on geograafia, geograafia, mis on 2 aastat vast maas, oli tegu üpriski kerge eksamiga. Selline loogika värk. Õpetaja ütles lõpus, 2 viimase lehekülje juures, et kuule, see on natuke raske, sa ei pea tegema, aga võibolla sa tahad teha? Muidugi mitte…andsin oma päeviku õpetajale, kes kirjutas siis lahkumise kellaaja ja allkirja. Miskipärast on see vajalik. Ei tea miks.

Nädala viimasel koolipäeval oli prantsuse keel. Mariana oli ennem juba ära teinud sama eksami ja ütles, et see on kerge. Oli. Tõsilugu. Võisin kasutada oma algajate raamatut, kust enamus asju maha sai vaadatud. Kõige lühikesem eksam üldse.

Laupäeval pidin kirjutama inglise keeles essee. Kuna ma eelmine kord suudsin kirjutada klassi halvima essee, siis ega ma seda eriti teha ei tahtnud. Midagi ma igatahes kirjutasin. Õde parandas pärast grammatika vead ära. Nii tore.

Eile oli ajalugu. Ajaloo jaoks õppimine oli selline lootusetu tegevus. 60 lehte hollandi keelset teksti. Njah. Õnneks on olemas töölehed. Eksam oli naljakas. Kuskilt ajukäärudest sai paar vastust üles leitud. Paar vastust loogikaga ja ülejäänud õnnega. See tähendab, et oli harjutused, kus olid väited. Ma siis mõtlesin natuke nende peale. Lõpuks õpetaja tuleb ütleb, et kuule, varsti aeg teise osa jaoks, paku uupi. Seda ma ka tegin.

Teine osa tähendas siis materjaliga töötamist. Kõva kasu mul sellest materjalist. Üks harjutus oli siis, et oli neli nime ja pidin ütlema, kes ei kuulu hulka ja miks. Ma tõmbasin siis ühele nimele joone alla ja kirjutasin põhjuseks: “Tal on inglise nimi, teistel prantsuse nimi.”

Ja viimane: hollandi keel. Kui eksamitest käisime rääkimas direktoriga Marianaga, siis direktor ütles, et meil on hollandi keele eksam. Missugune? Polnud õrnaimugi. Nii et minu õppimisprotsess tähendas, et ma lugesin ühe lehekülje Harry Potterit. Õpetaja siis küsis täna et, sa oled midagi õppinud kah? Ei, oli minu lühike ja konkreetne vastus. Pidin siis lühikese essee kirjutama hollandi keeles teemal “mis sind ei tapa, teeb targaks”. Sain sõnastiku kasutada õnneks. Ilma selleta oleks vist võimatu olnud.

SAM_3700Pakike

Igatahes, jõululauludest on kopp ees,

Headaega.

Kristo.

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: