Leuven.

YFU korraldas laupäeval väikse ürituse Leuvenis. Tegime lihtsalt väikse linnatuuri koos giidiga. Leuvenit häälda Lööven, aga öö pole 2 öö-d vaid rohkem nägu 1,56.

Leuven on teatud maailmas vägagi mitme asja poolest (muidugi pole tegelt keegi midagi sellest linnast kuulnud). Esiteks, linnas on madalmaade vanim ja ka üks parimaid ülikoole. See tähendab muidugi, et linnas palju üliõpilasi, mis on tõsi. Kui me Eestis arvame, et Tartu on selline vägev üliõpilaslinn. 20% linnarahvast on üliõpilased ja puha, siis Leuvenis on see protsent üle 50%. Selle tõttu on ka see linn maailmas esimene ratastega sõitvate inimeste poolest (muidugi protsentuaalselt). Selles linnas ei ole puudust parkimiskohtadest vaid kohtadest, kuhu toppida oma jalgratas. Seda oli näha. Iga puu, iga post, iga nurgatagune oli neid täis. Ehitatud on isegi ka maaalune jalgratta parkla.

Muidugi on see tuntud ka oma õlle poolest. Linnas on ühed  maailma suurimad õllevabrikud. Linnas on Euroopa suurim baar (tegelikuses lihtsalt mitukümend baari järjest mõlemal pool platsi) ja linnas on pood, kus on maailmas kõige rohkem eri sorte õlu, Eesti õlu olemasolu tšekkima ei jõudnud.. seekord.

No ja reisist. Brüsseli rongi peale jõudsime joostes, tuli jälle ajaga rattaga võidu sõita. Selle peale jõudsime. Brüssel- Leuveni rongi peale aga enam ei jõudnud. Aeg, kui see rong väljus, istusime meie alles teises rongis. Aga õnneks on Belgia rongisüsteem, nägu me kõik teame, 143 korda parem kui Eestis, nii et me hüppasime järgmisele rongile koos Lisaga (tüdruk Prantsusmaalt), mis tuli 25 minuti pärast.

Leuvenisse jõudes leidsime kohe ka Vessi (tüdruk Bulgaariast). Me teadsime, et peame minema raekoja treppide juurde. Aga kus see on? Õnneks oli torne näha juba rongijaamast ja hakkasime muljetades kõndima selle poole.

Noja raekoda. Täielik disneyland. Täielik kunstiajaloo tund. Täielikult vinge. Mingisugune löökpillide ansambel põristas mängida treppide peal. Täitsa äge oli. Kui kõik olid kohal, meid oli vast natuke üle viieteistkümne. Vast ligi kümme vahetusõpilast, paar vahetusvanemat, paar vahetusõde/vahetusvenda. Mina enda oma enam vahetusõpilaseks/vahetusõeks ei kutsuks. Minu jaoks on ta juba hetkel lihtsalt- õde.

Ja tuur alaku. Ma peaaegu ainuke entusiastlik turist, kõndisin rõõmsalt kaasa, kuulasin, sain targemaks.. natuke ja olin lihtalt äge fotokaga klõpsutades. Giid ei olnud tegelt kõige parem. Rääkis siis Erasmusest ta kuju juures ning ütles: “noh, ta elas siin Leuvenis nii 5-6-7 aastat.” Oh neid fakte küll..

Leuveni Katoliku Ülikooli sellised uhkemad ühiselamud on on ikka uhked küll. Nende hoovidest läbi jalutades tundsid kohe, et need õhkasid  sajandirohketest tarkustest. No vanale “turuplatsile” jõudes nägime siis ülikooli peamaja.. väike hoone tänalal. Irooniline.

Ja see vana “turuplats” oligi siis see maailma pikim baar. Väiksem kui ma arvasin. Tegelikuses ikkagist vast 170 pikune “tänav” pungil baare ühel kui teisel pool. See oli ka tuuri lõpp. Mis see tähendab? Mahaistumist ja hängimist suvalises baaris tänaval. Leuvenis ma kohe pidin tellima kõige tavalisema Stella Artois’i. Ega siin Belgias eriti vahet pole, mida sa tellid. Kõik õlud on Eesti omadest paremad nigunii.

Sai jälle söödud üks kohustuslik vahvel. Ma ei oska siiani süüa. Võtan alati šokolaadi katega ja pärast söömis on mul sõnaotseses mõttes terve nägu täis seda. No eks see oligi kõik. Mõnedele sai öelda, näeme esmaspäeval, mõnele, kunagi näeme eks? Rongijaama ja koju, oma armsasse koju, tuppa, teki alla.

Pildikesi:

SAM_3602 Esimene pilk Leuvenile rongijaamast väljudes.

SAM_3603 Kõndimas raekoja juurde, hästi on näha ka ratta parkimis probleemi.

SAM_3604Kuju.

SAM_3606Lambine.

SAM_3607 Uus ja vana.

SAM_3612 Siin see siis on, Leuven uhkus, Gooti stiili suurteos.

SAM_3614Orkester “lähivõttes”

SAM_3618Kujuke, mis peaks iseloomustama Leuvenit. Õpilane õppimas ja õlu joomas. Samal ajal.

SAM_3619Erasmus koos ratastega.

SAM_3621 Jep.

SAM_3623 Stella

SAM_3625 sellest majast ei saa üle ja ümber iga nurga all.

SAM_3626

SAM_3627

SAM_3628 Selline ühikas siis.

SAM_3629 Hahahahaa, päriselt ka vä?

SAM_3630 Vanim elumaja Leuvenis, vist.

SAM_3633 Maailma pikim baar.

SAM_3634 Selline on siis üle 50000 õpilasega ülikooli peahoone.

 

Kristo.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: