Brugge ja natuke laupäeva.

Eile käisime õega Brugges. Järjekordselt saime kokku teiste ägedate YFUkatega. Seekord oli meid ainult 6. Mina, Mariana, Lisa, Vessi, Julie ja Thibault. Brugge häälda Brühhe, seejuures rõhuta h-si nii kuidas saad.

Väike lõik Brugge’st. Brugge, juttudepoolest ilusaim Belgia linn, linn mida külastab aastas 3 miljonit turisti, kutsutakse tihti peale teiseks Veneetsiaks, kuna linnas on mitu mitu mitu kanalit. Kuni 15. sajandini oli Brugge maailma tähtsaim linn. Järsku läks linna sadam pekki. Siis läks linna majandus pekki. Ühesõnaga kõik läks pekki ja inimesed läksid lihtsalt minema. Selle tõttu on Brugge siiani nagu keskaegne linn. Esimene linn, mis ületab Tallinna vanalinna.

Kokkusaamise organiseerimine oli nii tüüpiline. Kõik mõtlesime, njah lähme Brugge’sse. Kuidagi moodi lepitakse kokku aeg, mis kell umbes rongiga saabutakse ja kokku saadakse. Aga kuhu me lähme? Mida me teeme? Millal me tagasi lähme? Sellised küsimused ei tule meie arutellu kunagi. Aga ma arvan, et selles peitubki meie kokkusaamiste toredus, ilu, vahvus.

Belgia rongiliiklus pani hommikul natuke segast tormi tõttu. Dendermonde- Ghenti rong pidi 7 minutit hiljaks jääma. Me olime “paanikas”. Kindel värk et Ghent-Brugge rongi peale me ei jõua. Aga vot, teine rong jäi 10 minti hiljaks no ja veel rada, kuhu rong pidi saabuma vahetati 2 korda. Lõpuks rongi peale jõudes saime kokku Vessi ja Julie-ga ja veeresime Brugge’i.

Kohale saabudes tekkis siis see esimene küsimus, kuhu me lähme? Õnneks Thibault (nime häälda Thibu prantsuse keele aktsendiga) elab Brugge lähedal, siis ta vähemalt teadis, kuhu poole võiks minna.

Noja põhimõteliselt kohe olimegi keskajas. Lummav linn. Romantiline linn. Ilm muidugi romantiline ei olnud. Tüüpiline Belgia ilm, hommikul torm, siis paar tundi päikest, siis sajab natuke, siis tuuline 15 minutit, sajab 5 minutit, näitab natuke päikest ja lõpuks läheb lihtsalt pilve ära. Kui teistes linnades on olnud raekoja plats äge või siis paar tänavat kah, siis siin oli terve linn. Kõndides üle silla, vaade kanalile (miskipärastnägin ainult ühte, kuigi tean, et terve linn peaks neid täis olema), kus väikse paadid sõidavad, vaatad üle selja, hobused kõpsutavad sinust mööda. Kitsad tänavad, väiksed sisekäigud ja nii edasi. Isegi masendaval sügiselõunal tundub see kõik maagiline.

Šokolaadi tänaval kõndida oli täielik piin. Belgia šokolaadi, mis võrdub tegelt ülimalt super kallite pralineedega, oli see tänav täis. Vaatad ühele poole tänavale, pöörad pea ära, no kurja, teisel pool ka ainult šokolaad. Nägin pealt, kuidas tehti “jõulu”komme, ehk kirssi ja piparmündi lutsukaid. Päris huvitav.

põgenesime sealt friikaid sööma. Nende Belgia friikadega on midagi jama. Vaatad väikeste friikade kogust mõtled, mida, nii vähe vä? Vaatad keskmiste oma, mõtled, noh kah natuke rohkem, peaks piisav olema, et süüa täpselt nii, et natuke on veel kõht tühi. Aga vot, sööd sööd, otsa need ei saa, kõht ammu täis. Kuidagi moodi suudab alati aga sisse pugida.

Brugge raekoja platsil vajus kah lihtsalt suu ammuli. Kui nüüd tegelt järgi mõelda, ei näinud me eriti mitte midagi linnast. Kolm-neli-viis tänavat, paar platsi ja kõik. Aga see on tegelt kõikide linnadega, mida me külastame nii olnud. Mingi valem on tekinud. Rongijaam- Raekoja plats-Friikad/Vahvel-Baar-Rongijaam. Kui vaadata seda teekonda, siis peaks me minema kuhugile baari.

Seda me ka tegime. Valisime kaardi pealt mingisuguse rokkibaari, kuhu me õnnelikult ka jõudsime. Rokibaar oli see ainult välimuse poolest. Muusika playlistist kuulsin ka house muusikat… Seal chillisime üks tore paar tundi ja edasi siis ekslesime tagasi rongijaama endid ükshaaval ära saatma.

Rongisõit lõppes natuke hirmsalt, kuna me pidime Marianaga Dendermondesse 20.58. Päris jõudsimegi. Vaatasin kella, 21:01, eip see peatus Dendermonde ei ole. 21:05, oh, rong peatub, ei, see ei ole ka Dendermonde. 21:09. Oh see vist on. Jep see on. Kokkuvõttes, oli tegu väga, väga, väga…väga..väga toreda päevaga.

Teen väikse kokkuvõtte siin ka laupäevast. Käisin Ghentis. Sain kokku Marjolijniga (minu tugiisik, ij on hollandi keeles e). Igatahes käisime nüüdisaja kunsti muuseumis. Selline kunst, kus sa pead panema oma fantaasia tööle, mõtlema, mida kuradit see kunstnik siin nüüd teha üritas? Lõpetasime lõuna Starbucksis. Rääkisime.. juttu. Järsku Marjo küsis: “hei, su rong läheb 16:05, eks?” “Jep,”oli minu vastus. “Noh, sul on 3 minutit siis aega” Sellepeale jõin 3 viimast lonksu rohelist teed, viskasin tuuleka peale, ütlesin tsau ja jooksin elueest rongipeale, istusin maha ja samal ajal läksid kinni rongiuksed.

Üks asi veel. Mul pole enam teist õde. Selline lugu. Ma ei hakka detailidesse laskuma, aga igatahes, ta ei elanud väga legaalselt meie juures. Ta elas siin, kuna me naabrid/ta tädi ütlesid, et neil ei ole ruumi kodus ning kuna mu vanemad on lihtsalt nii toredad inimesed, ütlesid, okei, me võtame siis paariks päevaks enda juurde siis. Paarist päevast sai paar kuud ja nii edasi. Igatahes, vahepeal oli hullu kanti draamat kodus ja kokkuvõtteks pidi ta ära kolima, kuna valitsus ütles, et ta peab elama kellegiga, kes on tema perekonnast. Njah. Õnneks on mul olemas esimene väga tore õde.

Aga pildid!

SAM_3637Lambitänav.

SAM_3638Sel hetkel hakkasin Brugge võlust aru saama.

SAM_3641Lambimaja

SAM_3642Lambitänav 2

SAM_3640Lambimaja 2

SAM_3643See taevas on Belgia.

SAM_3646

SAM_3647Torn tornide taga.

SAM_3650mm…

SAM_3651Lummav, kas pole.

SAM_3652

 

SAM_3660

 

SAM_3653Jep, šokolaadivalik on lõpmatu, nii maitselt kui kujult.

SAM_3656Lambitänav 3

SAM_3662Tore näide Belgia ilmast jälle. Päike ja vihmapilved samal ajal.

SAM_3663Lambitänav 4

SAM_3664Lambitänav 5

SAM_3666Grote Markt (raekoja plats)

SAM_3669

SAM_3675Suht eepiline maja.

SAM_3671 Teine pool raekoja platsil.

SAM_3672 Meie tilluke grupp.

SAM_3678Lõpetuseks, lambitänav 6.

 

Kristo.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: