11-13 September

Hollandi keele õhtukoolis olin paaris rumeenlasega, kelle inglise keel on täiesti null. Ürita siis midagi seletada. No muidugi oskas ta vene keelt. Ma mõtlesin, et ma oskan kah. Ei oskand tegelt enam.Paar sõna võlusin mingit moodi ikkagist välja. Hollandi keel juba paremini suus, kui vene keel, mulle tundub.

No ikka naljakas on, kui koolis keegi paneb mingi killu maha, kõigil on klassis täielikud krambid ning ma istun lihtsalt, kuna ei saanud naljast “aru”. Tavaliselt ma irvitan sellises olukorras, kuna olukord ise on naljakas.

Matemaatika. Sain tööd kätte. Esimeses töös 1,5 punkti üheksast. Jess, ma sain punkti, oli mu reaktsioon. Teine läks natuke halvemini. 0 punkti seitsmest. Pole hullu. “Don’t panic” ütles vahetusema selle peale. 

Energiakulu ühe bioloogia tunni peale on metsik hetkel. Kuna sa üritad aru saada hollandi keelest, siis sa üritad aru saada tunni teemast, siis sa üritad aru saada õpetaja käekirjast, mis on topelt raske, kuna sa ei tea mis on kirjutatud ja käekiri on lihtalt niisamagi jube ning siis samal ajal kirjutan infot üles.

Jooksmise tunnis me täna ei jooksnudki. Mängisime hokit. Mõned ütlesid, et ma mängisin päris hästi. Andis väikse ego boosti.

Prantsuse keeles oli presentatatsioon: Mina ja minu “kaksik”. Minu “kaksik” kirjutas mulle väikse teksti. 4 lauset. Üüratult suur, tuli õppides välja. Lõpuks jäi pähe. Aga muidugi klassi ette minnes kadus kõik meelest. Midagi puterdasin siis suust välja. Sel hetkel kadus varem tekkinud ego täielikult. Märkasin, et ma vehklesin kätega kaasa rääkides. Kuidas ladina keeled tekitavad selliseid reflekse? Õpetaja ütles pärast, et ta oli aru saanud, mis ma olin ütelnud. Headusest, ilmselt.

 Eile käis politsei külas. Niisama jalutas läbi. Tegelt tšekkas, kas me ikka tõesti elan siin. 

 

Kristo

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: