4. september

Täna, ehk kolmapäeval on koolis half day, mis tähendab, et koolipäev on poole lühem.

Kooli jõudes, andis üks klassivend (väga vahva tüüp) mulle kokkuvõtte Belgiast ja kohalike küpsiseid, nimega speculaas. Maitsevad peaaegu nagu piparkoogid. Tegu on söögiga, mis Belglaste jaoks on tegelt peaaegu sama tähtis, kui nende vahvlid, aga ülejäänud maailm veel sellest ei tea. Selline teadmata saladus.

Päev algas selle aasta esimese hollandi keele tunniga. Õpetaja rääkis, et eriti pole mõtet sel kursusel olla, kuna hakatakse õppima näiteks keskaegset hollandi keelt, mis on juba kohalikelegi raske. Meile on see siis..võimatu. Lubas vaadata, äkki on võimalik midagi kuidagi muuta. Tore.

Pärast kooli läks elu natuke halvemini. Selles oli süüdi väsimus, kuumus ja janu. Võtsin raha välja pangast ja astusin välja 30- kraadise kuumuse kätte. Järsku mõtlen, oi, kas ma jätsin kaardi automaati? Oih, jätsin küll. Tubli olen. Inimrefleksid ajavad kah ikka suht närvi vahepeal. Mõtled, kuradi kärbes mu kaela kõrval. Aga ei olnud vot kärbes. Mesilane oli. Aii oli. Olen esimene, kes selles kodus sai nõelata.

Veel oli täna esimene hollandi keele õhtukool. Olime Marianaga ainukesed alaealised, ülejäänud kõik üle kahekümne. Huvitav koosseis oli ka meie klassis. Inimesi oli Süüriast, Kongost, Türgist, Rwandast, Poolast, Ungarist, Rumeeniast, Hispaaniast. Kuskilt veel. Kuna see kestis kaks ja pool tundi, ei suutnud ma oma aju janu tõttu enam viimasel poolel tunnil pingutama panna. Huvitav oli ikkagist, midagi õppisin kah.

Kristo

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: