Esimene koolipäev.

Kui mina kooli jõudsin koos Marianaga, olid teised juba kohal. Väike närv oli ikka sees. Sisenesime mingisse väga suurde rahvast täis klassi, kus direktor meid kohe tutvustas.  Ma üritasin natuke naeratada, aga selle asemel otsustas mu keha koperdada. Direktor rääkis siis hollandi keeles mingit juttu ja põhimõteliselt kohe saime teada oma klassijuhataja ning saime kätte agenda (päeviku laadne asi, mis peab koguaeg koolis kaasas olema). Liikusime edasi siis oma klassi. Kõndisin trepist üles, kõik räägivad mingit juttu ja siis kuulen sõna Estland. Hmm…

Jõudsime klassi ja valisin klassikalise parima koha: keskmine rida, teine pingirida, aknapoolne koht. Klassi koosseis on huvitav. 6 tüdrukut, ülejäänud poisid. Mu kõrvale otsustas istuda üks äge poiss. Minu õnneks läkski kõik nii nägu ma tahtsin, ehk minuga tuldi rääkima, mitte vastupidi. Klass on täitsa vinge. Yehuu.

Edasi rääkis klassijuhataja mingit tähtsat juttu hollandi keeles. Järjekordselt sain ma paarist sõnast ikka aru. Iga kahekümne minuti tagant tõlkis paar tähtsamat lauset ka inglise keelde. Õnneks abistas tõlkimisega ka pinginaaber. Sain teada ka tunniplaani. Seda ülesse kirjutades kasutasin kolme keelt. Miks? Vastan, ei tea. Samuti küsiti, mis usku ma olen usutunni jaoks. Ma ütlesin: “Non Religious.”Kõik vaatasid siis minu otsa ja mõtlesid, missugune inimene sa oled selline? Saime kätte “mõned” õpikud. Kõigest 5 õpikut matemaatikat. Pshh. Piece of cake.

Siis rääkisime mina ja Mariana endast natuke (õige jah, me oleme samas klassis). Ma tegin lihtsalt nii hea alguse:

“Hmm, Ik ben Kristo and yea, it’s all what I have in Dutch right now” (Ma olen Kristo ja see on hetkel kõik hollandi keeles)

Rääkisin siis sellist tüüpilist juttu endast, ehk vanus, mis keeli oskan, kust tulen. Veel rääkisin, miks valisin Belgia oma vahetusriigiks. Rääkisin Eesti toredast kliimast, sealt suunasin edasi külmapühadele. Veel tutvustasin e-kooli, mida ma hakkan väga väga igatsema.

Kell sai 12:00, mis tähendab söömist. Istusime maha, avasime oma lunch boxid ja hakkasime õgima. Muidugi oli võimalik saada ka sooja einet. mis siin on aga vist mitu korda kallim. Enamus aga olid endale ise midagi kaasa võtnud. Nägu arvata oligi, kõigil oli kaasas, oh üllatust, võileivad. Veerand tunni jooksul, kujutan ette, võidi süüa sööklas isegi peaaegu et 500 võileiba.

Vahelõik Belgia söögikultuurist. Kui eestlased tavaliselt võtavad viilu leiba, määrivad sinna mõnusalt võid, lõikavad tohutu viilu vorsti ja siis veel panevad kauni viilu juustu peale. Mõni paneb muidugi veel värske tomati viilu kah kaunistuseks peale, siis belglased võtavad kaks viilu saia või sepikut ja panevad vahele ühe juustuviilukese.. ja kõik. Päriselt. Ma olen juba peaaegu harjunud sellega. Peaaegu..

Pärast söömist tuli upitada ilmselt kaheksa kilogrammine koolikott õlale ja minna välja, kus siis järgmise tunni õpetaja meid “üles korjas”. See oli inglise keel. Ma sain järsku aru. Elu tundus olevat loogiline. Kõik mõikas senssi. Kõik oli imeline. Räägiti siis oma puhkustest, osad panid, et jah, ma käisin kaks korda Prantsusmaal, teine pani, ma käisin Barcelonas ja Šotimaal. Õpetaja ütles siis selle peale, kuna ma olen vaene õpetaja, ma käisin ainult korra Hispaanias. Tundus olevat tore ja humoorikas õpetaja.

Oh ja siis tuli parim osa. Prantsuse keel. Phahahahahahahaaaa. Õpetaja rääkis minuga prantsuse keeles, ilmselt küsis, et kas ma vähemalt midagigi tean. Oletan seda, kuna ta üritas seda näppudega näidata. Ma ütlesin, et ei, mitte ühtegi sõna. Muidugi oskas, nägu ka kõik teised õpetajad, kuna nad on keelte kunnid, hästi inglise keelt. Õnneks lubas ta mind ja Marianat õpetada natuke teistmoodi, kuna prantsuse keele tase on seal kõrge. See ilmselt tähendab seda, et tunnitöö on kergem ja ka tööd on kergemad. Aga esimesed sõnad said prantsuse keeles õpitud. Tase.

Ma olen juba harjunud, et mõned inimesed ei tea kus on Eesti, aga suht solv on ikka, kui keegi ütleb sulle: “Ee, te olite Lätist, eks?”

Vässu.

Kristo

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: