Laager

20-25 august toimus laager, kus said kokku kõik Flandriasse tulnud vahetusõpilased. Laager toimus Herentalsis. Sel aastal on Flandrias vahetusõpilased Eestist, Mehhikost, Ecuadorist, Vallooniast, Taist, Bulgaariast, Venemaalt, Taanist, Kanadast, Prantsusmaalt ja Saksamaalt. Peaks olema kõik.

Ma eriti ei mõistnud alguses, miks kurja on see laager 6 päeva pikk ja see põhimõteliselt olekski võinud olla neli päeva pikk, aga laagri lõpus oli kõik teistmoodi. Siis olid kõik juba nii kalli-kalli.

Laagri lühikokkuvõtte:

1. päev: Seljakott seljas (ma olin ainuke, kes tuli ainult seljakottiga laagrisse, vist. Mu loogika ütles, et kui ma tulen aastaks kodust koju keskmise suuruse kohvriga, siis 5 päeva peaks seljakotiga peaks  küll hakkama saama. Väga paika see ei pidanud), sõidsin rongiga Lokerenist Herentalsi. Rongis sain kokku Liisi ja Ra’ga. Oh kui mõnna oli eesti keelt rääkida. Kohale jõudes tuli tegeleda natuke paberitega, nimekaart kaela tõmmata, voodi valida ja siis.. oodata. Kui kõik kohale olid jõudnud, mängisime tutvumismänge. Ühes pidi otsima ajakirjadest pilte, mis sind iseloomustab ja teha nendest plakat. Mul oli parim.

IMG026

Perfektne. (Pildid, mis ma klõpsutan on ilusad, ma tean)

2 päev: Peaaegu kõik asjad, mis me tegime, rääkisime, arutlesime, joonistasime olid tuttavad ELO-lt, aga kordamine on tarkuse ema. Sel päeval toimus ka esimene hollandi keele tund. Põhimõteliselt, kui võtta saksa keel, inglise keel, prantsuse keel ja siis veel teha kurguga igasuguseid huvitavaid trikke (minu neid trikke veel teha ei suuda), saad sa tulemuseks hollandi keele.  Kahjuks ei töötanud tihti peale mu aju täisvõimsusel pikkade päevade ja üpriski vähese magamise tõttu, kuigi mu keha iseenesest nagu tahtis õppida. Laagrist tulles olid aga mu teadmised ikkagist kindlasti suurenenud, kui sinna minnes.

3. päev: Sel päeval oli Mariana sünnipäev ja sai palju kooki, aga üleüldiselt oli päev selline: Hommikul olin.. unine. Lõunal.. unine. Õhtul.. party time! Üks poiss Ecuadorist, kes oli täielik tantsukuningas, õpetas mind tantsima nägu üks õige latiino. 5 aastat rahvatantsus käimist mind eriti aitanud. Ah, ma pidanud välja nägema nägu tüüpiline Taani poiss. Suht vinge.

Vahelause belglaste maailmavaatest: Kõik riigid, mis on suuremad, kui Belgia on nende jaoks suured ja vahemaa mis on üle 50 kilomeetri on hiiglaslik.

4. päev: Daytrip to Mechelen!

Jõudnud rongiga (millega siis muuga Belgias..) Mecheleni kõndisime linna südamesse. Linn oli väga kaunis, nägu vist kõik Flandria linnad. Linna atmosfäär oli mõnus. Päeva tipphetk oli ronimine linna kõrgeima kiriku St. Rumbold’s Cathedral’i otsa. Teekond oli umbes 550 trepiastet. See oli väsitavam, kui ma arvasin. Mm, siis tuli alla ka vaja veel tulla.

Pilt alt:

SAM_3401Pildid ülevalt:

SAM_3407

SAM_3406Järjekordselt kaunid pildid.

Pärast käisime veel YFU Flanders kontoris ja sõidsime tagasi Herentalsi.

5. päev: hommikul olin järjekordselt.. unine, lõunal.. külastas YFU Flandersi juhataja ja rääkis YFU reeglitest, mida me vist siis kuulsime juba laagris kolmandat korda ja õhtul.. enda riigi esitlemine. Me tantsisime kaera jaani. Algul ma mõtlesin, et tantsime ainult põhisamme, aga Gisela mõtles, et ei, ma õpetan tund aega varem sulle “natuke” rohkem tantsust. Ma sain peaaegu hakkama. Peaaegu..aga vahva oli! Ja siis oli pidu ja trall jällegi. Sain tuttavaks ka oma tugiisikuga, kes oli sel aastal vahetusõpilane Eestis. Ta on nii äge. Niiiii äge.

6. Päev: Pakkimine, BBQ, kallistamine ja lahkumine.

Keeled edenevad. Inglise keel on peaaegu vormis ja hollandi keel, noh, vaatasin hoki mängu ja ma sain 70 minuti jooksul aru kolmest sõnast.  YEAH.

Kristo

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: