1 kuu läbi v.

Ja nii ongi. Jahm. 1 kuu olen olnud belglane.

Aga elust üldiselt..

Laupäev käisin Gentis. Sain kokku oma nõustajaga. Nõustaja andis siis väärt nõu….missugused on ikka ühed õiged head indie bändid. Muidugi sadas vihma ning linna peale ei olnud eriti mõtet ligunema minna. Vahva pärastlõuna oli ikkagist!

Vahelõik Belgia kliimast: Et siis üheksandat päeva järjest on sadanud. Kas on siis terve päev ladistanud või 3 minutit täieliku padukat ning täpselt siis kui ma koju tulen. Alati. Ilmateade ütleb, homme sajab terve päev. Tegelikus? Päikesepaiste, sadas 5 minutit lõuna ajal. Mis ütleb Belglane oma kliima kohta? “Vähemalt on see parem, kui Inglismaa oma.”

Pühapäeval oli Mehhiko iseseisvumispäev. Põsed sai värvitud Mehhiko lipuvärvidega ja söödud sai tacosi. Mehhikost pärit tacosi. Mehhikost pärit jalopenot. Seletasin siis, et Eesti köögis ei ole sellist asja nagu vürts. Meil on kartul.

Esmaspäev algas kohe laksult keemia tööga. Proovisin taktikat, kui õiget vastust ei tea, kirjuta midagi muud teemakohast- paar valemit. Vaatab, kas toidab. Prantuse keele projekti sain 6,5/10. Suht norm. Sain kätte oma Smartschooli parooli. Jah, neil on siin selline asi nägu Smartschool. Haha.. Meenutab Moodlet. Õhtul sai tehtud järjekordset praktilise keemia kokkuvõttet (vastus tuli muidugi täiesti vastupidine, mis see oleks pidanud tulema) ning öösel sai õpitud ajalugu.

Täna oli tööde päev. Matemaatika töö.. saan äkki punkti. Keemia kokkuvõttet kätte saades kuulsin õpetajalt järgmist lauset: “Vaatab, äkki järgmine kord..”. Ma armastasin ajaloo töid Eestis. Loodsin kasutada taktikat, mis olen siiani elus kasutanud. Kahjuks eriti ei saanud. Ehk, kuidas täita ajaloo tööd:

  1. Kui õiget vastust ei tea, hakka kirjanikuks, mõtle midagi välja, äkki on õige. Äkki.
  2. Kirjuta alati võimalikult palju, see tähendab, et kaldu tihti kõrvalteemadele ning kirjuta neist vast isegi rohkem, kui õigest teemast.
  3. Kirjuta suure käekirjaga (kehtib neile, kellel on väike käekiri), et jätta mulje, nägu oleks sa kirjutanud palju, ehk sa tead palju.

Siit jõuame vahetusõpilase lemmiku lauseni:

“Vähemalt ma proovisin..”

SAM_3487Keemia praktilist tööd tegemas. Vähem sassis lauaga ei ole võimalik seda teha.

 

Kristo

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: